استحکام این پروفیل شیاردار چقدر است (قسمت دوم)؟

آلیاژ گروه 6000

این گروه آلیاژی دارای عنصر آلیاژی منیزیم و سیلیسیم است و از جمله آلیاژهای عملیات حرارتی‎پذیر می‎باشد. از نقطه نظر داکتیلیته و استحکام در مقابل آلیاژهای دیگر در وضعیت میانگین قرار داشته و دارای قابلیت اکسترودپذیری بالایی است. مهمترین آلیاژهای این گروه 6063 ، 6061 و 6111 می‎باشد. از دیگر قابلیت‎های این گروه جوش‎پذیری بالا و مقاومت به خوردگی و ترک‎خوردگی تنشی می‎باشد. این گروه کمتر به صورت ورق استفاده‎شده و بیشتر به صورت پروفیل‎های اکسترود مورد استفاده قرار می‎گیرند. معروف‎ترین آلیاژ این گروه 6063 می‎باشد که دارای بالاترین قابلییت اکسترود می‎باشد. پر استحکام‎ترین آلیاژ این گروه 6061 می‎باشد که در ساخت سازه‎های دریایی استفاده می‎شود.

عملیاتهای حرارتی روی آلومینیوم

خواص هر قطعه‎ی صنعتی به سه عامل اصلی مربوط می‎شود:

1) جنس قطعه

2) روش تولید (ریخته‎گری،متالوژی پودر، فورج و...)

3) فرآیندهای ثانویه‎ای که بر روی قطعه اعمال می‎شود

عملیات حرارتی و یا عملیات مکانیکی از جمله عملیات ثانویه‎ای هستند که می‎توانند خواص منحصر به فردی به قطعات صنعتی دهند که با هیچ روش‎ دیگری نمی‎توان به این خواص دست یافت. نمونه‎ای از عملیات حرارتی ساخت شمشیرهای فولادی است که در آن ابتدا فولاد را تا دمای آستینیته گرم و سپس سریع سرد می‎کردند و بدین طریق انقلابی در ساخت شمشیر ایجاد شد.

عملیات حرارتی در وسیع‎ترین مفهوم آن به معنی مجموعه‎ای از گرم کردن و سرد کردن فلز با روش‎های مختلف است که هدف آن تغییر و تبدیل فازها، دانه‎بندی، انحلال و رسوب فازهای جدید است که منجر به ایجاد خواص ویژه‎ی مکانیکی، فیزیکی و یا بهبود خواص شیمیایی در یک فلز می‎شود. یک فرآیند عملیات حرارتی عموما دارای سه مرحله‎ی اصلی است:

1) گرم کردن فلز تا درجه‎ی حرارت معین

2) نگهداری به مدت زمان معین در درجه‎ی حرارت مذکور

3) سرد نمودن قطعه تا درجه‎ی حرارت محیط با سرعتی معین

 

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
وایمند تجارت شمال / پروفیل شیاردار/ پروفیل مهندسی / پروفیل آلومینیوم/ یراق آلات و اتصالات پروفیل شیاردار/پروفیل آلومینیوم شیاردار/پروفیل شیاردار صنعتی
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : پروفیل آلومینیوم، پروفیل الومینیوم، تولید فریم آلومینیومی، پروفیل شیاردار، درپوش پروفیل ، طراحی و ساخت فریم، پروفیل شیاردار مهندسی، پروفیل آلومینیومی، تولید پروفیل آلومینیومی، پروفیل مهندسی، اتصالات پروفیل شیاردار، مهره تی و پبچ تی ، نبشی دیواره دار، پروفیل شیاردار(مهندسی) و مهره تخت و لولای کروماته، مهره M8، نبشی مخفی و دستگیره ثابت
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 021-66389713، 021-66383118، 0912-6976935
بروز رسانی 2 روز پیش