استاندارد NEMA 23

در بسیاری از سازه هایی که با پروفیل مهندسی یک سازه می سازند، از آن به عنوان شاسی یا بدنه ی یک دستگاه استفاده می کنند. این دستگاه ها می توانند پرینتر سه بعدی، سی ان سی (CNC)، نوار نقاله و سایرِ دستگاه هایی باشند که در آن ها یک نیروی محرک مانند موتور الکتریکی استفاده شده است. موتور الکتریکی خود، به تنهایی یک تخصص می باشد که انواعِ آن، شیوه ی درایوِ آن، کنترلِ گشتاور و سرعت آن و سایر مسائل مربوط مانند گیربکسِ مناسب و یا کوپلینگ می تواند در عملکردِ صحیح آن و همچنین کلِ دستگاه تاثیرِ بسزایی داشته باشد.

در مورد موتورهای الکتریکی استانداردهای مختلفی تعریف شده است که ما در این مقاله در مورد استاندارد NEMA صحبت می کنیم. موتورهای الکتریکی ارائه شده در سایت وایمند شاپ بر اساس استاندارد NEMA معرفی شده است که برای آشنایی با این استاندارد در این مقاله توضیحاتی را ارائه می کنیم.

عبارت NEMA مخففِ  National Electrical Manufacturers Association می باشد که این موسسه تعیین کننده ی استانداردهای انواع موتورهای الکتریکیِ استفاده شده در کشورهای آمریکای شمالی در کاربردهای صنعتی است. این استاندارد اندازه گیرنده ی عملکردِ قطعات حساس و خطرناک در مقابل عوامل محیطی مانند آب، گرد و غبار، روغن یا گازوییل می باشد. برای موتور در این استاندارد Type های مختلفی وجود دارد که بیان کننده ی ویژگی های موتور در مقابل این عوامل محیطی و یا ویژگی های بدنه ی آن می باشد. به عنوان مثال تیپ 1 برای انواع کاربری ها قابلِ استفاده است و بدنه ی آن در مقابل گرد و غبار، نور و پاشیده شدنِ آب مقاوم بوده و قابل استفاده در فضای باز و بسته است.

در موردِ موتورهای استپر (Stepper) استانداردِ NEMA یک عدد بعد از عبارت NEMA نوشته می شود که بیانگر ابعاد بدنه ی موتور است. به عنوان مثال NEMA 11 یعنی ابعاد قسمت فلنج برای نصب 1.1 اینچ می باشد. موتورهای استپر NEMA 23 که در وایمند شاپ ارائه می شود دارای فلنج مربعی 2.3x2.3 اینچ (58.4x 58.4 سانتی متری) می باشد.

سایر مشخصات موتوری مانند جریان، گشتاور، وزن و مواردی از این قبیل بسته به شرکتِ سازنده ی موتور و تکتولوژیِ ساخت آن در هر موتوری با مشخصه NEMA 23 متفاوت می باشد.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
وایمند تجارت شمال / پروفیل شیاردار/ پروفیل مهندسی / پروفیل آلومینیوم/ یراق آلات و اتصالات پروفیل شیاردار/پروفیل آلومینیوم شیاردار/پروفیل شیاردار صنعتی
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : پروفیل آلومینیوم، پروفیل الومینیوم، تولید فریم آلومینیومی، پروفیل شیاردار، درپوش پروفیل ، طراحی و ساخت فریم، پروفیل شیاردار مهندسی، پروفیل آلومینیومی، تولید پروفیل آلومینیومی، پروفیل مهندسی، اتصالات پروفیل شیاردار، مهره تی و پبچ تی ، نبشی دیواره دار، پروفیل شیاردار(مهندسی) و مهره تخت و لولای کروماته، مهره M8، نبشی مخفی و دستگیره ثابت
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 021-66389713، 021-66383118، 0912-6976935
بروز رسانی 2 روز پیش