اتصال مورب دو پروفیل شیاردار(پروفیل مهندسی)

حتما تا به حال بارها پیش آمده است که در ساخت فریم آلومینیومی با پروفیل شیاردار، برای ایجاد استحکام بیشتر در سازه، بخواهید از یک اتصال مورب با یک قطعه پروفیل مهندسی در دیواره ی سازه به صورت لچکی استفاده کنید. بعضی موارد هم در سازه هایی اساسا لازم است که اتصال دو پروفیل شیاردار صنعتی به صورت زاویه دار روی هم باشد. این در مورد سازه های پنل های خورشیدی بسیار متداول است. بعضی میزها و سازه های صنعتی و یا اداری نیز نیازمند چنین اتصالی می باشند. مانند اشکال زیر:

هر چند اتصالات دایکستی و یا آهنی برای این امر تعبیه شده اند اما یا برای یک زاویه ی مشخص تعریف شده اند که بنابراین زاویه ی دلخواه طراح را تامین نمی کنند ، یا گران هستند و یا استفاده از آن ها کمی سخت است. مانند موارد زیر:

در عکس بالا نبشی دایکسی 45 درجه مشاهده می کنید که برای اتصال یک پروفیل شیاردار صنعتی به صورت صرفا زاویه ی 45 درجه می باشد. مرکز پروفیل مورب می بایست قلاویز گردد. در حال حاضر تنها این نبشی برای پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45 در 45 در بازار موجود می باشد.

 

در مدل بالا که پروای انواع پروفیل های شیاردار در بازار موجود می باشد می توان دو پروفیل را با زاویه ای مشخص نسبت به هم قرار داد و از مزایای این مدل قابل تنظیم بودن زاویه است که صرفا در زمان هایی قابل استفاده است این زاویه دائما تغییر می کند.

در مدل اتصال بالا امکان اتصال انتهای پروفیل با هر زاویه ای وجود دارد. در این حالت حتما باید انتهای پروفیل ها با زاویه ی مد نظر برش بخورد و دو سوراخ روی بدنه ی پروفیل ها نیز ایجاد شود تا اتصال از اون طریق سفت شود.

از این دست اتصالات زاویه دار در شرکت های خارجی با تنوع های بالا به چشم می خورد اما در حال حاضر در بازار ایران به علت جوان بودن این صنعت هنوز متداول نشده است. مانند موارد زیر:

پیشنهاد ما به دوستانی که نیاز دارند یک پروفیل مهندسی را روی سطحِ یک پروفیل شیاردار دیگر قرار دهند این است که ابتدا آن سری که روی سطح پروفیل شیاردار دیگر قرار می گرد را با زاویه ی مورد نظر برش دهند و سپس سوراخی روی بدنه ی آن پروفیل شیاردار ایجاد کنند.

دقت کنید که سوراخ باید به صورت مورب باشد و اندازه ی آن صرفا باید به اندازه ی قطر پیج بوده و اجازه دهد که گُلِ پیچ فقط از شیارِ بالا عبور کند و داخل تر نرود.

در نهایت مهره ی تی و یا تخت را داخل شیارِ پروفیل زیرین قرار گرفته و پیج با عبور از سوراخِ پروفیل شیاردار مورب در مهره سفت می شود.

با این روش می توانید با هر زاویه ای دو پروفیل را روی هم قرار دهید. در مواردی که نیاز هست که انتهای دو پروفیل آلومینیومی با زاویه روی هم قرار گیرد لازم است که انتهای هر دو زاویه دار برش بخورد و مرکز یکی از آن ها قلاویز گردد.

 

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
وایمند تجارت شمال / پروفیل شیاردار/ پروفیل مهندسی / پروفیل آلومینیوم/ یراق آلات و اتصالات پروفیل شیاردار/پروفیل آلومینیوم شیاردار/پروفیل شیاردار صنعتی
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : پروفیل آلومینیوم، پروفیل الومینیوم، تولید فریم آلومینیومی، پروفیل شیاردار، درپوش پروفیل ، طراحی و ساخت فریم، پروفیل شیاردار مهندسی، پروفیل آلومینیومی، تولید پروفیل آلومینیومی، پروفیل مهندسی، اتصالات پروفیل شیاردار، مهره تی و پبچ تی ، نبشی دیواره دار، پروفیل شیاردار(مهندسی) و مهره تخت و لولای کروماته، مهره M8، نبشی مخفی و دستگیره ثابت
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 021-66389713، 021-66383118، 0912-6976935
بروز رسانی 2 روز پیش